شریعتمداری در گفتگوی ویدئو کنفرانس با جلسه مقابله با کرونای گلستان: افراد بدون درآمد کارت اعتباری خرید ۲ میلیون تومانی می گیرند

شریعتمداری در گفتگوی ویدئو کنفرانس با جلسه مقابله با کرونای گلستان: افراد بدون درآمد کارت اعتباری خرید ۲ میلیون تومانی می گیرند
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی محمد شریعتمداری وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: بر اساس  هماهنگی های انجام شده با استانداری های کشور این افراد که فاقد درآمد و شغل ثابت هستند شناسایی و از دریافت تسهیلات که به صورت کارت های اعتباری خرید است بهره مند خواهند شد.
وزیر معین گلستان از دیگر اقدامات انجام شده در خصوص شیوع ویروس کرونا گفت : همچنین سه میلیون نفر از جمعیت کشور که کمترین میزان درآمدی را داشته و تحت پوشش نهاد و مستمری بگیر هیچ نهادی نبودند، مبلغی بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان به حساب آنها واریز شده است.
وی در خصوص حمایت از کسب و کارهایی که بدلیل بروز ویروس کرونا آسیب دیده اند نیزگفت :  برخی از واحدهای تولیدی کشور هم  که به سبب بروز کرونا دچار خسارت هایی در حوزه تولید شده اند که دولت برای جبران این خسارت ها برنامه ریزی کرده است. به همین منظور هم  وام هایی با سود ۱۲ درصد برای این واحدها پیش بینی شده تا بتوانند بخشی از خسارت های خود را جبران و مشکلی در زمینه پرداخت حقوق و دستمزد پرسنل خود نداشته باشند.
وی گفت: مصوباتی هم در خصوص استمرار بدهی های مالیاتی و پرداخت تسهیلات در این بخش در نظر گرفته شده و تعویق پرداخت بیمه تامین اجتماعی برای این رسته ها به مدت سه ماه هم اختصاص یافته است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: افرادی که به سبب کرونا بیکار شده و شغل خود را از دست داده اند هم باید در سامانه مربوطه ثبت نام کنند تا بتوانیم مقدمات پرداخت بیمه بیکاری آنها را فراهم کنیم.
شریعتمداری به زحمات  و اقدامات مدیران گلستان در مهار بیماری کرونا  هم اشاره کرد و گفت: با تلاش جهادی همه دستگاه های تعداد بیماران مراجعه کننده به مراکز درمانی این استان کاهش یافته است.
وی تصریح کرد: کاهش مرگ و میر ، افزایش بهبودی و کاهش مراجعه نشان دهنده آن است که توفیق خوبی در استان رقم خورده که نشان از همراهی و همدلی همه مدیران  و مردم استان است.
شریعتمداری تصریح کرد :  کاهش شدت شیوع بیماری نباید سبب شود که موارد بهداشتی فاصله گذاری اجتماعی و در خانه ماندن را فراموش کنیم. یقینا" اگر تصمیمات هیجانی بگیریم عبور از پیک کرونا سخت خواهد شد.
وی بیان کرد: ۴۹ هزار سالمند و معلول در مراکز شبانه روزی بهزیستی در کشور نگهداری می شوند که از این میزان تنها ۲۰۰ نفر به بیماری کرونا مبتلا شده اند که نشان دهنده عزم دستگاه ها در حمایت از این قشر است.
۱۸ فروردین ۱۳۹۹ ۱۵:۱۸
کد خبر : ۱۹۷,۴۹۴