وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار کرد؛ تقدیر از پایان نامه های برتر در حوزه مطالعات فقر

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار کرد؛ تقدیر از پایان نامه های برتر در حوزه مطالعات فقر

پایان نامه های برتر

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اختتامیه نخستین همایش تقدیر از پایان‌نامه‌های برتر مطالعات فقر با همکاری ۳۰ عضو هیات علمی از دانشگاه و موسسات علمی برگزار شد. 
بر اساس این گزارش در رشته حقوق، رساله دکتری مرتضی عارفی به استاد راهنمایی محمدجعفر حبیب زاده از دانشگاه تربیت مدرس با عنوان «مداخله نهادهای عدالت کیفری نسبت به متهمان فقیر»، در رشته اقتصاد، پایان نامه کارشناسی ارشد میترا باباپور به استاد راهنمایی حسین راغفر از دانشگاه الزهرا با عنوان «تحرک درآمدی و پویایی فقر و نابرابری در ایران»،  در رشته علوم اجتماعی پایان نامه کارشناسی ارشد فهیمه بهرامی به استاد راهنمایی سارا شریعتی از دانشگاه تهران با عنوان «بررسی جامعه شناختی نسبت فقر و انتظار ظهور مهدی (ع)» به عنوان پایان نامه های برترانتخاب شدند. 
بنا به اعلام شورای اجرایی این همایش از مجموعه 300 پایان نامه حوزه فقر 65 مورد حائز شایستگی اولیه برای داوری توسط شورای علمی شناخته شد. از این میان 23 پایان‌نامه نمره‌ای بیش از 120 (از حد نصاب 170) کسب کرده‌اند. سه پایان نامه در حوزه اقتصاد و دو پایان‌نامه در حوزه حقوق و علوم اجتماعی عنوان برگزیده را بدست آورده و دو رساله دکتری در حوزه اقتصاد شایسته تقدیر معرفی شده‌اند.
گفتنی است برگزیدگان این جشنواره علاوه بر دریافت جوایز نقدی مشمول بورس پژوهشی از طرف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شده‌اند.
۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۵:۴۱
کد خبر : ۱۸۷,۹۲۸