آسیب‌های اجتماعی در استان مرکزی کاهش یافت

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: آسیب‌های اجتماعی خودکشی، طلاق و آدم ربایی در استان مرکزی کاهش یافت.
آسیب‌های اجتماعی در استان مرکزی کاهش یافت
فتح‌الله حقیقی ظهر امروز در جلسه کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان مرکزی اظهار داشت: معاونت امنیتی و انتظامی وزارت کشور 30 جرم خاص را ارزیابی و نتایج آن را به استان‌ها ارسال می کند که نقاط قوت و ضعف احصا و مورد بررسی قرار می‌گیرد و در جهت برطرف کردن آنها برنامه‌ریزی می‌شود.

وی افزود: با برنامه‌ریزی و تلاش شورای تامین و مجموعه نهادها و دستگاه‌های مربوطه رتبه استان در تجمع و راهپیمایی‌های غیرمجاز بهبود یافته که این امر نشان می‌دهد با عزم همگانی می‌شود در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی اقدامات موثری را به انجام رساند.

حقیقی ادامه داد: خودکشی، طلاق و آدم ربایی نیز از جمله آسیب‌های اجتماعی است که در سال 1397 در استان مرکزی کاهش یافته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با اشاره به تلاش برای کاهش تصادفات در استان مرکزی گفت: با توجه به تلاش‌ها و اقدامات انجام شده در سطح استان در زمینه کاهش تصادفات درون شهری و برون شهری به دلیل اینکه استان مرکزی در کریدور شرق به غرب و شمال به جنوب واقع شده است، سبب ورود رانندگان با خستگی و خواب آلودگی به استان شده که از دلایل افزایش تصادفات است و باید تدابیر ویژه برای این موضوع اندیشیده شود.

حقیقی خاطرنشان کرد: تکریم واقعی مردم نه در شعار بلکه در عمل و با خروجی مشخص، یکی از راه‌های ایجاد افزایش امید در جامعه است که مسئولان باید با انجام درست وظایف خود به طوری‌که خروجی کارشان برای مردم نمایان باشد، در این زمینه تلاش کنند.

وی بیان کرد: شهرداران، شوراهای اسلامی و دهیاران نیز می‌توانند نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته باشند که باید در این زمینه ورود جدی تری داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی بهره‌گیری از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد را در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی موثر دانست و گفت: مدیران باید از این ظرفیت بخوبی بهره بگیرند و سازمان‌های مردم نهاد را باور داشته باشند و تعاملی دو سویه بین مدیران و این نهاد مردمی برقرار شود.

وی اضافه کرد: رعایت انضباط کلامی و رفتاری که موضوعی شخصی است و مردم از عدم رعایت این موضوع ناراضی هستند امری است که نتوانستیم خوب آن را کنترل کنیم بنابراین باید در این زمینه هم برنامه ویژه داشته باشیم.
۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۱۰
سایت آسیب ها |
کد خبر : ۱۴۷,۳۱۰
کلیدواژه ها: آسیب های اجتماعی