متقاضیان ایجاد مراکز ترک اعتیاد به بهزیستی مراجعه کنند

متقاضیان ایجاد مراکز ترک اعتیاد به بهزیستی مراجعه کنند
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به نقل از سازمان بهزیستی کشور ، نشست  کمیته ماده 16 با حضور «انوشیروان محسنی بندپی» رئیس سازمان بهزیستی کشور و سرپرست سازمان تأمین اجتماعی، «فاطمه عباسی» معاون توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی کشور، «پرویز افشار» معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر، «علی محمد زنگانه» مدیرکل امور فرهنگی معاونت پیشگیری قوه قضائیه و جمعی از مسئولان  دستگاه های مرتبط صبح امروز در ساختمان ستاد مرکزی برگزار شد.
رئیس سازمان بهزیستی کشور و سرپرست سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه  جلسه امروز 4 مصوبه داشت گفت: یکی از آنها ایجاد 10 مرکز جامع صیانت، توانمندسازی و اجتماع پذیری معتادان متجاهر از سوی بسیج بود. 
وی تصریح کرد: براساس این مصوبه 10 مرکز با ظرفیت نگهداری 4 هزار معتاد متجاهر ایجاد خواهد شد که 2 مرکز با ظرفیت 2 هزار نفر در تهران و 2 هزار نفر نیز در 8 استان کشور ایجاد خواهد شد.
بندپی افزود: براساس مصوبه این جلسه افرادی که میخواهند برای نگهداری معتادان متجاهر، مراکز نگهداری ایجاد کنند باید با دارا بودن شروط لازم، مجوز را از سازمان بهزیستی دریافت کنند و نسبت به استانداردسازی مراکز اقدام کنند.
رئیس سازمان بهزیستی کشور و سرپرست سازمان تأمین اجتماعی نظارت سازمان بهزیستی کشور بر عملکرد این مراکز را از مصوبات دیگر جلسه امروز عنوان کرد و یادآور شد: براساس قانون بهزیستی بایستی نظارت کافی، فعالیت و نحوه نگهداری و درمان معتادان متجاهر در مراکز را داشته باشد. تمام مراکز باید شرایط و ضوابط لازم را رعایت کنند در غیر این صورت مجوز آنها با مشکل مواجه شده و در نهایت لغو می شود.
۲۰ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۹
کد خبر : ۱۳۳,۵۱۲