میدری : معلولان را باید از انزوا خارج کرد

میدری : معلولان را باید از انزوا خارج کرد
  به نقل از مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به نقل از ایرنا ، احمد میدری روز دوشنبه در جشنواره فرهنگی هنری باران آذر به مناسبت روز جهانی معلولان در سینما نفت آبادان بیان کرد: امروز در شهرها کمتر معلولان دیده می‌شوند و باید تلاش کرد با مناسب‌سازی فضای شهری این افراد  بیشتر در این فضاها دیده شوند.
وی تصویب قانون حمایت از حقوق معلولان در مجلس شورای اسلامی و ابلاغ آن از سوی دولت را گام مهمی در حمایت از معلولان دانست و افزود: این قانون فرصت خوبی برای پرداختن و رفع معضلات معلولان در کشور است و نباید در حد یک مصوبه باقی بماند.
میدری گفت: قانون حمایت از معلولان با حضور خود معلولان در مجلس شورای اسلامی نوشته و تصویب ‌شده و بسیاری از مشکلات آنها را دربر می‌گیرد.
وی حق پرستاری، حق معیشت و بهره‌مندی معلولان از تجهیزات پزشکی را بخشی از موارد مورد نظر و ذکرشده در قانون حمایت از معلولان بیان کرد و افزود:آموزش و اشتغال معلولان در این قانون به ‌طور کامل لحاظ شده است.
معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به پرداخت حق بیمه معلولان شاغل از منابع عمومی دولت اشاره و بیان کرد :کارفرمایانی که افراد معلول را به کار گیرند از معافیت بیمه‌ای برخوردار می‌شوند.
گفتنی است اجرای سرود، دکلمه توسط نابینایان و ناشنوایان از برنامه های این آیین بود.معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر و خانواده‌های معلولان در این آیین حضور داشتند.
۱۷ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۴۲
کد خبر : ۱۳۳,۱۶۰