ارتقای معیشت، درمان و تسهیلات ویژه بازنشستگان در مناطق محرم از سیاست های اصلی دولت است

ارتقای معیشت، درمان و تسهیلات ویژه بازنشستگان در مناطق محرم از سیاست های اصلی دولت است
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ جمشید تقی زاده در نشست با روسای کانون های بازنشستگی سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار داشت:  تاکنون 27 سفر استانی برای بررسی مشکلات بازنشستگان داشتیم تا بتوانیم با استفاده از نظرات و پیشنهادات این قشر ارزشمند در استان ها برای ارتقای خدمات به آنان برنامه ریزی کنیم.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور ادامه داد: همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان یکی از پیشنهاداتی است که به دولت و مجلس شورای اسلامی ارائه شده است.
وی ادامه داد: برای اجرای این طرح باید حقوق بازنشستگان را به حداقل حقوق شاغلان فعلی نزدیک کنیم.
تقی زاده تصریح کرد: از تمامی دولتمردان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز درخواست کردیم تا فراکسیون کانون های بازنشستگی کشوری را تشکیل دهند که خوشبختانه این فراکسیون با 100 امضا تشکیل شد.
وی با اشاره به خدمات رفاهی ویژه برای بازنشستگان گفت: 2 هزار میلیارد تومان برای 400 هزار بازنشسته در قالب وام پنج میلیون تومانی با کارمزد چهار درصد در نظر گرفته شده که نسبت به سال گذشته 100 هزار نفر به ظرفیت تسهیلات گیرندگان اضافه شده است.
وی با بیان اینکه این ارقام در بخش رفاهی قدم های اولیه است، ادامه داد: در آینده نه چندان دور وام های ضروری مسکن و یا حتی افزایش سقف وام ها برای بازنشستگان نیز قابل انجام است.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور تصریح کرد: ظرفیت خدمات سفر بازنشستگان نیز از 100 هزار نفر به 200 هزار نفر افرایش پیدا کرده است.
تقی زاده اظهار کرد: برای جلوگیری از تعویق در پرداخت حقوق بازنشستگان بخشنامه ای صادر کردیم تا زمانی که بازنشستگان حقوق خود را دریافت نکرده اند حقوق شاغلان هم پرداخت نمی شود که پیرو این بخشنامه هم اینک حقوق بازنشستگان زودتر پرداخت می شود.
وی در زمینه کسب و کار بازنشستگان گفت: وام های کم بهره و برخی تسهیلات از صندوق وجود دارد که بازنشستگان می توانند با استفاده از فرزندان و خانواده خود مشاغل خانگی راه اندازی کنند.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور در خصوص بخش درمان بازنشستگان نیز خاطرنشان کرد: تا 10 روز آینده خبرهای خوشی برای بازنشستگان خواهیم داشت و تلاش می کنیم تا این قشر از جامعه بهترین خدمات را از بیمارستان ها دریافت کنند.
گفتنی است: جمشید تقی زاده مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور در سفر یکروزه به زاهدان ضمن بازدید از مکان ساخت خانه امید بازنشستگان این شهر مجموعه هزار و 700 نفری ایرانگردی و جهانگردی را افتتاح کرد.
۲۲ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۵۳
کد خبر : ۱۲۷,۵۵۲