کارخانه حریر نخ اصفهان که 5 سال حقوق معوقه داشت و از چرخه اشتغال خارج شده بود، به حالت اولیه بازگشت.

کارخانه حریر نخ اصفهان که 5 سال حقوق معوقه داشت و از چرخه اشتغال خارج شده بود، به حالت اولیه بازگشت.
انوشیروان محسنی بندپی بعد از ظهر امروز در حاشیه بازدید از کارخانه حریرنخ اصفهان گفت : این کارخانه 5 سال معوقه حقوق داشت و عملاً از چرخه تولید و اشتغال خارج شده و به تعطیلی کامل رسیده بود اما با حمایت‌هایی که صورت گرفت و با تجربه و استعداد مدیرعامل آن، کارخانه به حالت اولیه فعالیت خود برگشت.

وی با بیان این‌که در حال حاضر 370 نفر در این کارخانه مشغول به کار هستند، افزود: حالت نشاط، شادابی و تداوم اشتغال را در چهره تک تک افراد حاضر در اینجا مشاهده کردیم، اضطراب و نگرانی از این‌که کارخانه دوباره با رکود مواجه شده و شرایطی ایجاد شود که افراد شاغل در اینجا با بیکاری اجباری مواجه شوند، پایان یافته است.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: با تلاش‌های مدیرعامل کارخانه حریر نخ اصفهان، این کارخانه به حالت اولیه خود برگشته است و تولیداتش هم در صنعت نساجی از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است.

سعید صادقی مدیرعامل کارخانه حریر نخ اصفهان نیز در حاشیه بازدید سرپرست وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی از این کارخانه گفت: افتتاح این کارخانه در حاشیه جاده سجزی-کوهپایه در شرق اصفهان به 50 سال قبل باز می‌گردد اما تا پیش از سال 91 به دلیل مشکلات متعدد تقریباً تعطیل شده بود.

وی با بیان این‌که حقوق کارکنان کارخانه 5 سال عقب افتاده بود، اضافه کرد: تأمین اجتماعی حدود 1.4 میلیارد تومان طلب داشت اما با این همه از سال 91 راه‌اندازی مجدد کارخانه انجام شد .

این سرمایه گذار بخش خصوصی ادامه داد: کارخانه حریر نخ با 50 میلیارد تومان اعتبار و اشتغالزایی 370 نفر ظرفیت تولید سالانه 6 هزار تن انواع نخ را دارد.
۲۶ شهریور ۱۳۹۷ ۰۹:۲۵
کد خبر : ۱۲۴,۸۶۸