انعقاد تفاهم نامه در راستای پیشگیری ، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در کردستان

انعقاد تفاهم نامه در راستای پیشگیری ، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در کردستان
تفاهم نامه آموزشی برای نخستین بار و در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و وقوع جرم از سوی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان و معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان منعقد شد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان: در آئین مراسم انعقاد این تفاهم نامه که در محل استانداری کردستان برگزار شد برهان صلواتی هدف از انعاد این تفاهم نامه را فراهم کردن زمینه استفاده حداکثری و سامان مند از منابع انسانی، علمی و تدارکاتی برشمرد و گفت: آموزش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی در جوامع کارگری، کارفرمایی، کارآفرینی و تعاونی ها به منظور جلوگیری از وقوع جرم و سایر آسیب های اجتماعی از دیگر اهداف این تفاهم نامه است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: همکاری در امور فرهنگی، پژوهشی، تحلیلی و بررسی آمار جرم و بزه، مبادله اطلاعات و تلاش برای دستیابی به اطلاعات و آمار در زمینه آسیب های اجتماعی و علل و عوامل جرم با تاکید بر الزامات فرهنگی و بومی با استفاده از سرفصل های آموزشی، میزگرد، همایش ها و جشنواره ها از مهمترین مواردی است که دو طرف در تفاهم نامه بر آن تاکید دارند.
به گفته صلواتی در این تفاهم نامه برگزاری کلاس های آگاه سازی در خصوص پیشگیری از اعتیاد و آسیب های فضای مجازی و نیز مهارت های زندگی و... برای مقرری بگیران بیمه بیکاری، کارگران، کارفرمایان، کارآفرینان و تعاونی ها بصورت ویژه مدنظر قرار گرفته شده است.
شایان ذکر است این تفاهم نامه به مدت دو سال اعتبار دارد و در صورت توافق طرفین و اثر بخشی آموزش های ارائه شده، قابل تمدید است.
۲۶ شهریور ۱۳۹۷ ۰۹:۱۹
کد خبر : ۱۲۴,۸۶۴