کولبران و دستفروشان نیازمند تشکل منسجم هستند

کولبران و دستفروشان نیازمند تشکل منسجم هستند
احمد میدری ظهر پنجشنبه در دوازدهمین جشنواره تجلیل از تعاونی های برتر استان اردبیل گفت: دلیل اصلی اسیب پذیری و حتی کشته شدن کولبران نبود تشکل منسجم و ناتوانی در دفاع از خود است.

وی افزود: برای رفع این مشکل پیشنهاد شده تشکل های منسجمی برای کولبران و دستفروشان ایجاد شود تا این قشر نیز بتواند از حقوق و نیازمندی های خود دفاع کند.

معاون رفاه اجتماعی تعاون، کار و رفاه اجتماعی متذکر شد: با وجود نقش قابل توجه تعاونی ها هنوز تعاونی های کشور نتوانسته اند به جایگاه واقعی خود دست یابند و ما نیازمند رفع آسیب ها در حوزه فعالیت تعاونی ها هستیم.

میدری با تاکید بر اینکه امروز تعاونی ها با مشکلات متعددی مواجه هستند، اضافه کرد: متاسفانه وقتی از فعالیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی معطوف به بررسی نارضایتی های مردم از فعالیت تعاونی ها شده است.

وی با ذکر مثالی به ضرورت برگزاری مجمع الکترونیکی اشاره کرد و گفت: با اطلاع رسانی از روند فعالیت تعاونی ها اعضا می توانند در جریان فعالیت هیات مدیره تعاونی ها قرار گیرند.

معاون رفاه اجتماعی تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه تعاونی ها در همه جای دنیا رکن توسعه محسوب می شوند، متذکر شد: با آسیب شناسی به موقعه می توان از ظرفیت تعاونی ها استفاده بهینه داشت.

میدری همچنین در بخش دیگری از سخنرانی خود به فعالیت های معاونت رفاه اجتماعی تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد و ادامه داد: به عنوان مثال شناسایی افراد ثروتمند برای جلوگیری از فرار مالیاتی در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته وی کاهش فقر زمانی امکانپذیر خواهد بود که بتوان مالیات را از افراد ثروتمند اخذ کرده و در راستای فقرزدایی استفاده کرد.

میدری یکی دیگر از اقدامات این معاونت را طراحی کارت اعتباری فروش از بهمن ماه سال گذشته عنوان کرد و افزود: در کارت اعتباری فروش خریدار خرد می تواند با ضمانت بانک توسعه و تعاون نسبت به فروش اقدام کرده و خریدار اصلی تا یکسال بعد پول بانک را برگرداند.

معاون رفاه اجتماعی تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اذعان به اینکه این طرح با تسهیلات ۱۸ درصدی اجرا می شود اضافه کرد: هر چند سود تسهیلات بالاست اما نمی تواند فشار زیادی به خریداران تحمیل کند.

۲۵ شهریور ۱۳۹۷ ۱۵:۲۷
کد خبر : ۱۲۴,۸۱۶