پیگیری جدی همسان سازی حقوق بازنشستگان

پیگیری جدی همسان سازی حقوق بازنشستگان
 
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، انوشیروان محسنی بندپی امروز در آستانه 25 ذیحجه - روز تکریم از خانواده و بازنشستگان- به صورت سرزده در کانون عالی بازنشستگان استان تهران حضور یافت و با تعدادی از بازنشستگان دیدار و گفت وگو کرد و مطالبات و خواسته های بازنشستگان را از نزدیک شنید.
وی در ابتدای این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور در میان قشر بازنشسته کشور بیان کرد: بسیار خوشحالم در آستانه روز خانواده و بازنشستگان در جمع شما حضور یافته و درددل های برخاسته از واقعیت های جامعه را می شنوم .
وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که مطالبات معوقه سازمان تامین اجتماعی پرداخت شود تا در جهت حمایت های اجتماعی به کار گرفته شود .
محسنی بندپی همچنین از برگزاری اجلاس منطقه ای سالمندان با شعار "خانواده ، اجتماع و دولت " با محوریت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با حضور 300 میهمان خارجی از 30 کشور خبر داد و گفت:  امیدوارم بتوانیم شرایطی فراهم کنیم که در ذیل دو شورا شامل شورای عالی سلامت و امنیت غذا و شورای رفاه و تامین اجتماعی منزلت این افراد را حفظ کنیم  .
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: توجه به درمان، برخورداری از بیمه تکمیلی نیز از خواسته های مهم بازنشستگان است .
 وی ادامه داد: بازنشستگان باید از بسته بیمه پایه و تکمیلی برخوردار شوند  که در عین حال ضمانت و اطمینان برای این قشر نیز فراهم کند . 
 محسنی بندپی  به برنامه ملی مبارزه با فقر و گسترش رفاه و تامین اجتماعی اشاره و تاکید کرد: رفاه و تامین اجتماعی به تناسب تورم باید بوجود بیاید . 
 وی همچنین تصریح کرد: طی مذاکراتی با معاونت رفاه در نظر داریم که حدود 3 تا 4 درصد از بازنشستگان غیر از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی که حقوق زیر یک میلیون تومان  دارند مشمول دریافت سبد غذایی شوند که بزودی عملیاتی می شود .
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در نظر داریم برای بیمه آتیه سازان حافظ که بیمه درمانی بوده ، بیمه عمر نیز در نظر بگیریم .
محسنی بندپی با اشاره به پیگیری نظام رفاه و تامین اجتماعی چند لایه گفت: امیدوارم دغدغه های این قشر برطرف شود . 
وی با بیان این که حمایت اجتماعی حق بازنشستگان است، تاکید کرد: باید  حرمت، کرامت، شخصیت و منزلت بازنشستگان حفظ شود. 
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: برنامه حمایت اجتماعی، همسان سازی حقوق ، برخورداری از وام، سفرهای زیارتی و ... از خواسته های به حق بازنشستگان است که با جدیت پیگیری می شود .
وی با تاکید بر این که مدافع حقوق بازنشستگان و بیانگر صدای آنان هستم، اظهار کرد: همچنین رسالت واقعی بانک رفاه باید در سفره بازنشستگان دیده شود .
لازم به ذکر است: در ابتدای این جلسه تعدادی از بازنشستگان ضمن اعلام برخی از مطالبات  خود از جمله وام و تسهیلات، بیمه تکمیلی ، همسان سازی و افزایش حقوق، سفرهای زیارتی ، رعایت اصل سه جانبه گرایی، وضعیت معیشت و ... خواستار پیگیری دغدغه های خود شدند.
۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ۱۴:۰۲
کد خبر : ۱۲۳,۹۰۸